„Pedagogika” (2019) - Najlepszą Książką Roku

Monografia "Pedagogika" (Warszawa: WN PWN 2019) pod red. Zbigniewa Kwiecińskiego (UMK) i Bogusława Śliwerskiego (UŁ) zdobyła w Grupie Wydawniczej PWN tytuł Najlepszej Książki Roku.

W 2020 roku PWN wydał mnóstwo wspaniałych pozycji książkowych. Tym większe gratulacje i podziękowania kierowane są dla nagrodzonych osób.

Poniżej prezentujemy wszystkich autorów, dzięki którym powstało 50 rozdziałów wyjątkowego dzieła:

1. Agnieszka Gromkowska-Melosik UAM

32. zm. Mariola Chomczyńska-Rubacha UMK

33. śp. ks. Janusz Tarnowski ATK

34. Danuta Urbaniak-Zając UŁ

Jak wybierana jest Książka Roku?

Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie na rynek pierwszych wydań publikacji książkowych, osiągających najlepsze parametry biznesowe:

· liczba sprzedanych egzemplarzy,

· wartość sprzedaży (sprzedanych egzemplarzy).

Parametry wyliczane są na podstawie danych z okresu kolejnych 12 miesięcy następujących bezpośrednio po wprowadzeniu każdego tytułu na rynek wydawniczy.

W Redakcji Akademickiej (WN PWN) oraz Redakcji Medycznej (PZWL) co kwartał nagradzane są po trzy tytuły, które osiągnęły najlepsze wyniki w powyższych parametrach biznesowych. W ten sposób na koniec roku mamy 12 nagrodzonych tytułów w Redakcji Akademickiej i 12 w Redakcji Medycznej.

Na zakończenie każdego roku kalendarzowego, spośród tytułów nagrodzonych w każdym kwartale, jury dokonuje wyboru Książki Roku pod kątem wartości merytorycznych i edytorskich w obu Redakcjach. Nagrodzony zostaje Wydawca z Redakcji Akademickiej i Wydawca z Redakcji Medycznej.

Wyboru dokonuje jury w składzie: Dyrektor Wydawniczy, Kierownik Działu Marketingu, Menedżer ds. Wydawniczych. Wybierane są tytuły, które m.in. wyróżniają się, są nowatorskie, dotyczą dziedziny, którą chcemy rozwijać.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ