Multiplier Event w Łodzi

W dniu 22 marca 2024 r. na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ obyła się konferencja hybrydowa w ramach projektu EquAlley - Tackling street harassment & gender stereotypes in youngsters współfinasowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ (nr umowy 2021-1-ES01-KA220-SCH-000032603).

Temat konferencji to „Promowanie równości płci i sprawiedliwości społecznej poprzez edukację młodzieży: strategie i wyniki projektu EquAlley”.

Celem konferencji było przedstawienie znaczenia refleksji i inicjatywy w kontekście działań EquAlley na rzecz zmniejszenia nierówności płci i przemocy ze względu na płeć; oraz praktycznych aspektów wdrażania projektu EquAlley w edukacji młodzieży.

Wystąpienia podczas konferencji miały:

• Julia DawidowiczJustyna Jachimczak, Catcalling - studencki obraz przemocy ulicznej, Uniwersytet Łódzki.
  • Marta Małecka, Odzyskiwanie godności po traumie. Analiza transformacji osobistej po doświadczeniu przemocy seksualnej- studium przypadku, psycholog, seksuolog (w procesie certyfikacji na seksuologa klinicznego w PTS).
  • Justyna Ratkowska-PasikowskaWanda Baranowska, EquAlley: Ograniczanie przemocy ulicznej poprzez równość i wspólnotę, Uniwersytet Łódzki.

Organizatorem Multiplier Event była: dr Wanda Baranowska – kierownik projektu i dr Justyna Ratkowska-Pasikowska.