Konkurs o Nagrodę im. prof. Ryszarda Więckowskiego rozstrzygnięty

Znamy już wyniki Konkursu o Nagrodę im. Profesora Ryszarda Więckowskiego, organizowanego przez Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Nagroda przyznawana jest badaczkom i badaczom, którzy przez swoją działalność naukową, przyczyniają się do rozwijania dyskusji o charakterze interdyscyplinarnym wokół pedagogiki wczesnej edukacji.

Kapituła Nagrody na posiedzeniu w dniu 8 stycznia 2024 roku zdecydowała, że w II edycji konkursu Nagrodę im. Profesora Ryszarda Więckowskiego WNoW UŁ otrzymała Agnieszka Janik za pracę pt. „Podwórkowe przestrzenie i miejsca zabaw. Studium pedagogiczno-kulturowe”, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2021.

Kapituła przyznała także dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je:

Natalia Jach-Salamon i Barbara Gawda za pracę pt. „Struktura pojęć afektywnych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”, Wydawnictwo UMCS, Lublin 2022.

Ewa Wiśniewska  za pracę pt. „Efektywność treningu kreatywności dzieci i młodzieży”,  Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej  im. Marii Grzegorzewskiej, Warszawa 2021.

Wszystkim Paniom gratulujemy realizacji imponujących przedsięwzięć badawczych i życzymy dalszych sukcesów naukowych.