Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

Dziś w Auli im. Profesora Wacława Szuberta UŁ odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

Zaproszeni goście odśpiewali Hymn państwowy a następnie swoje wystąpienie miała Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu dr hab. Alina Wróbel, prof. UŁ.

W dalszej części Inauguracji odbyła się Immatrykulacja studentów I roku.

Wykład inauguracyjny wygłosiła dr hab. Joanna Sosnowska, „W 600-lecie nadania Łodzi praw miejskich. Oświata i szkolnictwo w wielonarodowym mieście w okresie międzywojennym”.

Na koniec odsłuchano „Gaudeamus”

Serdecznie dziękujemy Studentom za liczne przybycie i życzymy sukcesów w pozyskiwaniu wiedzy.