MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA

4 czerwca odbył się Miejski Dzień Dziecka! Wspólnie z Kadrą zaprzyjaźnionego z naszym Wydziałem Centrum Zajęć Pozaszkolnych "Planetarium"

(https://www.facebook.com/planetariumpomorska) mieliśmy przywilej dołączyć do organizatorów tego szczególnego wydarzenia.

Mogliście nas spotkać na ulicy Piotrkowskiej, gdzie zapraszaliśmy Dzieci do wspólnych aktywności i zabaw!

A wszystko zaczęło się od naszej grupy inicjatywnej powstałej w ramach zajęć "Koncepcje dziecka i dzieciństwa", prowadzonych przez Dr Anitę Gulczyńską (Katedra Pedagogiki Społecznej i Resocjalizacji). Opracowałyśmy szeroką ofertę edukacyjno-animacyjną i wyruszyłyśmy "w miasto". Oprócz szerokiego wachlarza aktywności plastycznych i zawsze sprawdzających się baniek mydlanych, przeprowadziłyśmy sondaż uliczny na temat zmian w Łodzi, by jeszcze lepiej żyło się tutaj Najmłodszym Obywatelom. Wyniki opracowania naszych rozmów z mieszkańcami Łodzi przekażemy do Urzędu Miasta, do Biura Rewitalizacji, by w ten sposób umocnić głos Dzieci w zmianach planowanych w ich mieście.

Było dużo uśmiechu i radości, których nie popsuła nawet zmienna pogoda:). Towarzyszyły nam Studentki z Hiszpanii: Paula Quelle Lloret, Paola Ramos Perez oraz Ariadna Sumalla Sanchez, które przybyły na nasz wydział w ramach wymiany studenckiej Erasmus+. Dołączył do nas Profesor Mariusz Granosik (Katedra Pedagogiki Społecznej i Resocjalizacji), który również świetnie się bawił.

Mamy nadzieje, że dobre wspomnienia z tamtego Dnia na długo pozostaną z naszymi Gośćmi oraz z nami!

Studentki Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, I rok:

Justyna Brokos, Magdalena Dubicka, Alicja Gawron, Inka Kapica, Izabela Kaźmierczak, Gabriela Kowalska,Małgorzata Kucharska, Julia Moszkowicz, Aleksandra Prokopczyk, Wiktoria Rudzińska, Kamila Więckowska, Beata Zarębska.