Międzynarodowy Dzień Psychologa na UŁ

Miejsce wydarzenia: Aleja Rodziny Scheiblerów 2, 90-128 Łódź
Czas: 28 February 2024 (Wednesday) 17:00 - 20:00

W tym roku Instytut Psychologii UŁ wraz z łódzkim oddziałem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego obchodzi Międzynarodowy Dzień Psychologa w dniu 28 lutego 2024 w godzinach 17.00-20.00. Spotkanie z tej okazji odbędzie się w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ przy al. Rodziny Scheiblerów 2.

Agenda spotkania:

• 17.00-17.15       otwarcie spotkania – prof. UŁ dr hab. Anna Paszkowska – Rogacz

Krótka historia łódzkiej psychologii – prof. dr hab. Eleonora Bielawska – Batorowicz

Dlaczego warto być członkiem PTP ? – Członek Zarządu Głównego PTP mgr Aleksandra Łapińska

• 17.15-18.30       Pomoc psychologiczno-pedagogiczna przy udziale psa. – mgr Małgorzata Krzemińska, mgr Małgorzata Waczyńska-Bartos, mgr Agnieszka Ruszkiewicz – Kocik. W spotkaniu będą również uczestniczyć psy Kama i Whisper
  • 18.30 – 20.00    Debata: Psychologia... i co dalej? Spotkanie praktyków ze studentami psychologii – debata

Na podstawie przeprowadzonej w grupie studentów psychologii ankiety, wyłonione zostały obszary budzące największe zainteresowanie i kontrowersje. Obszar tematyczny jest bardzo szeroki i obejmuje:

• Psychologie kliniczną,
  • Psychoterapię, nurty psychoterapeutyczne,
  • Pomoc psychologiczną
  • Psychoseksuologię
  • Etykę zawodu psychologa,
  • Certyfikację kompetencji psychologicznych z uwzględnieniem kosztów certyfikacji,
  • Wykorzystanie psychologii w biznesie, treningach i szkoleniach,
  • Możliwości uprawiania psychologii jako nauki,
  • Uzależnienia
  • Psychologię rodziny

Do udziału w debacie zaproszono psychologów – praktyków, osoby posiadające wiedzę ekspercką z różnych obszarów psychologii.

Zawód psycholog to zawód zaufania publicznego. Aktualnie trwają intensywne prace nad ustawą o zawodzie psychologa. 21 lutego obchodzimy jest Międzynarodowy Dzień Psychologa. Rok 1879, to data uznania psychologii jako samodzielnej nauki empirycznej. W tym roku prof. Wilhelm Wundt założył na Uniwersytecie Lipskim pierwsze w Europie laboratorium psychologiczne. Psycholog jest zatem zawodem z ponad 100-letnią historią.

Miejsce wydarzenia: Aleja Rodziny Scheiblerów 2, 90-128 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 28 February 2024 (Wednesday) 17:00 - 20:00