W dniach 10-12 maja 2024 r. reprezentacja pracowników Uniwersytetu Łódzkiego wzięła udział w IX Mistrzostwach Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej

Zawody zostały rozegrane w kategoriach „open” oraz „+50”. W pierwszej nasz uniwersytet zajął 9. miejsce, zaś w drugiej 1. miejsce, tym samym broniąc tytułu mistrzowskiego zdobytego w Gdańsku w zeszłym roku.

W fazie grupowej kategorii „open” reprezentacja zmierzyła się z Politechniką Łódzką oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Derby Łodzi po zaciętej walce zakończyły się zwycięstwem Politechniki Łódzkiej (2:1), natomiast spotkanie z drugim rywalem 0:2. Tym samym nie zakwalifikował się do fazy ćwierćfinałowej. W dalszych meczach o miejsca 9-12, rozgrywanych w systemie pucharowym, zwyciężył z Politechniką Koszalińską (2:0) i Politechniką Rzeszowską (2:0), finalnie kończąc zawody na 9. lokacie. 

Zgoła odmiennie potoczyły się losy rywalizacji w kategorii „50+”, gdzie nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna, deklasując rywali, nie tracąc przy tym ani jednego seta. W fazie grupowej Uniwersytet Łódzki rywalizował z Politechniką Koszalińską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. UŁ w obydwu meczach zdecydowanie wygrał w stosunku (2:0), awansując do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. W rywalizacji półfinałowej naszej reprezentacji przyszło się zmierzyć z Politechniką Gdańską, którą pokonaliśmy (2:0), zaś w finale ponownie stanęliśmy naprzeciw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W drugim meczu uczelnia z Małopolski po raz kolejny uległa naszej reprezentacji „50+” (2:0).

Skład naszej reprezentacji: mgr Jarosław Adamczyk (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), mgr Michał Chojecki (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), dr hab. Marcin Feltynowski (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny), dr hab. Paweł Głodek (Wydział Zarządzania), prof. dr hab. Jarosław Grobelny (Wydział Chemii), dr Artur Hłobaż (Wydział Matematyki i Informatyki), mgr Bogdan Kobierecki (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), dr hab. Michał Kobierecki (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych), dr hab. Jolanta Kowalska (Wydział Nauk o Wychowaniu), dr Ernest Kuczyński (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych), mgr Bartłomiej Lassek (Wydział Nauk o Wychowaniu), mgr Dominika Świątczak (Wydział Chemii), dr hab. Paweł Stączek (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), dr Michał Wiatr (Wydział Zarządzania), dr Michał Zawidzki (Wydział Filozoficzno-Historyczny), mgr Piotr Zych (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu). 

Klasyfikacja końcowa rozgrywek:

kategoria „open”:

  1. Politechnika Poznańska 
  2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  4. Politechnika Gdańska
  5. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  6. Politechnika Wrocławska 
  7. Politechnika Łódzka
  8. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  9. Uniwersytet Łódzki
  10. Politechnika Rzeszowska
  11. Politechnika Koszalińska
  12. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

kategoria „50+”:

  1. Uniwersytet Łódzki
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
  4. Politechnika Gdańska
  5. Politechnika Łódzka
  6. Politechnika Koszalińska