KIERUNEK: WYCHOWANIE FIZYCZNE I ZDROWOTNE

Opis studiów

Studia na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE I ZDROWOTNE stwarzają m.in. możliwości zatrudnienia w następujących instytucjach:

• szkoły podstawowe i ponadpodstawowe
  • instytucje oświatowe
  • przedszkola
  • kluby sportowe
  • kluby fitness
  • zrzeszenia i stowarzyszenia sportowe
  • instytucje ukierunkowane na promocję zdrowia

Główne przedmioty

• Współczesna myśl pedagogiczna
  • Metodologia badań edukacyjnych
  • Pedagogika twórczości
  • Metodyka wychowania fizycznego i zdrowotnego
  • Pedagogika sportu
  • Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego
  • Trening personalny osób w różnym wieku
  • Metodyka treningu sportowego dzieci i młodzieży
  • Teoria i metodyka indywidualnych form aktywności fizycznej (gimnastyka, lekka atletyka, pływanie, fitness)
  • Teoria i metodyka zespołowych form aktywności fizycznej (piłka siatkowa, koszykówka, futsal, piłka ręczna)
  • Praktyki pedagogiczne i kierunkowe 360 godz.

Sylwetka absolwenta

Studia na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE I ZDROWOTNE kwalifikują absolwenta do samodzielnej realizacji zadań z wychowania fizycznego, promocji zdrowia, rekreacji i sportu. W toku kształcenia student nabywa kompetencje do realizacji programowych treści z wychowania fizycznego na wszystkich etapach edukacji szkolnej, nadobowiązkowych zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej i gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w szkole i środowisku pozaszkolnym. Ponadto studia na kierunku wychowanie fizyczne i zdrowotne w mają na celu promowanie prozdrowotnych wartości wśród osób uczestniczących w różnych formach aktywności fizycznej m.in. sporcie, rekreacji, zajęciach terapii ruchowej niezależnie od miejsca i czasu ich realizacji w ciągu całego życia. W trakcie toku studiów absolwent nabywa umiejętności z zakresu działalności prospołecznej, samodoskonalenia oraz prowadzenia badań naukowych, przygotowujących do podjęcia studiów III stopnia.

Zasady przyjęć

Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia (licencjackich) ukończonych na kierunkach: Wychowanie fizyczne i zdrowotne, Pedagogika sportu, Pedagogika - specjalnść: pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej, wychowanie fizyczne, sport, rekreacja ruchowa i turystyka oraz dla absolwentów studiów drugiego stopnia ukończonych na kierunku Pedagogika - specjalność: pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej.

Kandydaci będą kwalifikowani na podstawie oceny z dyplomu licencjackiego lub magisterskiego.

Do e-rekrutacji na kierunek Wychowanie fizyczne i zdrowotne powinni przystąpić kandydaci , którzy posiadają dobry stan zdrowia oraz ponadprzeciętny poziom sprawności fizycznej, umożliwiający efektywne uczestnictwo w zajęciach ze zwiększona aktywnością fizyczną.

Warunkiem rekrutacji na kierunek Wychowanie fizyczne i zdrowotne jest zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do studiowania ze zwiększoną aktywnością fizyczną i pływaniem.

Co dalej?

Kontakt dla kandydata