Druga edycja Nagrody im. Profesora Ryszarda Więckowskiego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego została rozstrzygnięta.
Nagroda przyznawana jest tym badaczkom i badaczom, którzy przez swoją działalność naukową, przyczyniają się do rozwijania dyskusji o charakterze interdyscyplinarnym wokół pedagogiki wczesnej edukacji.

Kapituła Nagrody, na posiedzeniu w dniu 8 stycznia 2024 roku  podjęła następującą decyzję:

Nagrodę im. Profesora Ryszarda Więckowskiego WNoW UŁ  otrzymała

Agnieszka Janik

za pracę pt. Podwórkowe przestrzenie i miejsca zabaw. Studium Pedagogiczno – kulturowe, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2021.

Kapituła przyznała także dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymały:

Natalia Jach-Salamon i Barbara Gawda

za pracę pt. Struktura pojęć afektywnych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, Wydawnictwo UMCS, Lublin 2022.

Ewa Wiśniewska

za pracę pt. Efektywność treningu kreatywności dzieci i młodzieży,
Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej  im. Marii Grzegorzewskiej, Warszawa 2021.

Gratulujemy Paniom realizacji imponujących przedsięwzięć badawczych i życzymy dalszych sukcesów naukowych.