Wybory do Rady Doskonałości Naukowej na kadencję 2024-2027

Profesor Bogusław Śliwerski z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ został wybrany na członka Rady Doskonałości Naukowej w kadencji na lata 2024-2027.

Jak informuje dr Jerzy Deneka - członek Komisji Wyborczej Rady Doskonałości Naukowej:

"Dokonany przez środowisko naukowe wybór Pana Profesora, jako przedstawiciela dyscypliny pedagogika z pewnością przyczyni się do wzmocnienia tej ważnej instytucji w ramach prowadzonej przez nią działalności na rzecz zapewnienia rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora".

W wyborach na drugą kadencję centralnego organu kandydowało do Zespołu Nauk Społecznych w dyscyplinie pedagogika 14 profesorów z krajowych szkół wyższych. Zgodnie z regulaminem wyborów każda z dyscyplin naukowych w tej dziedzinie może być reprezentowana przez trzech członków. Z profesorem B. Śliwerskim będą zasiadać w RDN profesorowie: Agnieszka Cybal-Michalska - dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu oraz Marek Konopczyński z Uniwersytetu w Białymstoku.