Obchody jubileuszu 45-lecia współpracy pomiędzy Justus Liebig Universität Gießen a Uniwersytetem Łódzkim

W dniach 7-8 lipca 2023 odbyły się na Uniwersytecie w Gießen uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia współpracy pomiędzy Justus Liebig Universität (JLU) Gießen a Uniwersytetem Łódzkim (UŁ).

W obchodach jubileuszu wzięli udział przedstawiciele władz Uniwersytetu: Pani  Rektor Prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Prof. dr hab. Łukasz Bogucki, a także przedstawiciele wydziałów UŁ, którzy od lat prowadzą współpracę naukową z JLU w Gießen.

Na obchodach jubileuszu, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ reprezentowały Pani Prof. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas i dr Joanna Leek. Jako część obchodów, organizowanych na wydziałach JLU, dr Joanna Leek wygłosiła w Institut für Erziehungswissenschaften JLU Gießen wykład pt. „Conceptual understanding and learning – reinterpreting of untapped potential for paradigm shift in functions of education”.