Aktualności


Spotkanie przed Uniwersyteckimi Targami Pracy

Chcesz skonsultować swoje CV? Porozmawiać o tym, co zrobić, by znaleźć dobrą pracę? Dowiedzieć się, jak wygląda rynek pracy w Łodzi? Już w środę 25.10.2017 będziesz mieć taką okazję. Doradcy zawodowi z Biura Karier UŁ będą na Ciebie czekać na naszym wydziale w godz. 10.00-13.00. Zabierz swoje CV i głowę pełną pytań!


Narodowa Akademia Nauk Pedagogicznych Ukrainy nadała prof. Bogusławowi Śliwerskiemu najwyższe Odznaczenie „Konstantego Dmitrijewicza Uszyńskiego”. Odznaczenie zostało wręczone z okazji inauguracji VII Forum Ukraina-Polska profesorowi zw. UŁ z Wydziału Nauk o Wychowaniu w dn. 18 września 2017 r. w Ambasadzie Ukrainy przez ambasadora – Andrija Deszczycia oraz Prezydenta Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy – prof. zw. dr hab. Wasila Kremieńa.

 

 


VII Sztafetowy Maraton Szakala w dniu 16 lipca 2017 roku w Lesie Łagiewnickim Reprezentacja WNoW Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego wystartowała w maratonie. W drużynie byli studenci, absolwenci i sympatycy wydziału, w 7-osobowej drużynie startowały dwie kobiety. W tłumie ponad 300 zawodników odróżniały nas czarne koszulki z białym krawatem, co spowodowało, że nazwano nas „krawaciarze”.

Startowało 51 drużyn, zajęliśmy 26 miejsce, dyplom odebrał najlepszy zawodnik naszej drużyny Krystian Mielczarek. Sportowa atmosfera, ładna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie.

Skład drużyny: Mariusz Kmiecik (przyjechał specjalnie z Brukseli), Robert Milas, Przemyslaw Kula, Magda Falih, Krystian Mielczarek, Krzysztof Dziekoński, Łukasz Krawiec i Anna Maszorek-Szymala (kapitan drużyny).

VII Sztafetowy Maraton Szakala


DZIEŃ OTWARTY INSPRO (Instytut Spraw Obywatelskich)– 7 listopada 2017 r.

Chcesz dołączyć do zespołu INSPRO? Przyjdź na Dzień Otwarty

Gdzie: biuro INSPRO, ul. Pomorska 40, 91-408 Łódź (lewa oficyna, parter)

Kiedy: 7 listopada w godz. 11:00 – 17:00

Zaproszenie

Dowiedz się o nas więcej: www.inspro.org.pl

Możesz z nami współpracować w ramach wolontariatu, stażu lub praktyk studenckich.


Ukazała się nowa monografia naukowa autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego pt. „Habilitacja. Diagnoza, procedury, etyka i postulaty” – więcej

Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki na lato 2017 organizowannego przez wortal Granice.pl.
Kilkadziesiąt nowości wydawniczych – m.in. powieści obyczajowych, poradników, książek pedagogiki i psychologii, czy książek dla młodych czytelników – rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na lato”. W głosowaniu oddano ponad 40 tysięcy głosów. Na które premiery książkowe ostatnich miesięcy warto więc zwrócić szczególną uwagę? Zdecydowanie polecamy nagrodzoną publikację Oficyny Wydawniczej „Impuls”!
W tegorocznej edycji decyzją jury plebiscytu Oficyna Impuls świętuje tytuł dla prof. Bogusława Śliwerskiego i książki „Książki (nie)godne czytania”  tytuł Najlepszej książki na lato 2017 w kategorii „Perły z lamusa”
https://biuletyn.uni.lodz.pl/archiwa/8979
http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/ksiazki-nie-godne-czytania,1876.html


Męska depresja często przebiega zupełnie inaczej niż w przypadku kobiet. Do niedawna trudno było nawet rozpoznać jej objawy. Dzięki badaniom, które zaczęły się w Szwecji, w latach 80′, psychologowie i lekarze mają teraz większą wiedzę na ten temat. O tym, wciąż mało popularnym w Polsce zjawisku opowiada dr hab. Jan Chodkiewicz z Instytutu Psychologii WNoW UŁ.
https://www.youtube.com/watch?v=M_HYAmaydf8&list=PLuA80EMga0nmfvxaRpp9ZXUywrJTSS0sH&index=22 


Studentka Pedagogiki, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna – Karolina Karasiewicz, w bieżącym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Kolarstwie Szosowym w Elicie Kobiet oraz – jako reprezentantka Uniwersytetu Łódzkiego – tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski we wspomnianej dyscyplinie.


Nowy kierunek!

Studia Podyplomowe „Przygotowanie Pedagogiczne”


 

 

Print Friendly, PDF & Email